slider img
img
  • Паклан е фокусирани на иднината, да биде најголемиот и најодржлив снабдувач на производи за домаќинство во Европа. Нашиот иден успех да биде воден од нашите потрошувачи.

Продукти

blgo image

ALUMINIUM FOIL 12M

ALUMINIUM FOIL 12M
Без разлика дали ќе ја користиме за печење, одржување на топлината на оброкот или пак завиткување на ручекот за нашите деца! Нашата фолија е исклучително силна, држејќи ја топлина и аромата на секаков вид храна.

blgo image

ALUMINIUM FOIL 18M

ALUMINIUM FOIL 18M
Без разлика дали ќе ја користиме за печење, одржување на топлината на оброкот или пак завиткување на ручекот за нашите деца! Нашата фолија е исклучително силна, држејќи ја топлина и аромата на секаков вид храна.

blgo image

ROASTING BAGS WITH CLIPS

ROASTING BAGS WITH CLIPS Кесите за печење се задолжителни за секој готвач што се занимава со добар вкус и здрав начин на живот. Отворете ја ќесата, фрлете го месото и зачинитеа,и садот е подготвен! Брзо јадење, печено без маснотии, но полно со природна арома.Звучи како совршено јадење?!

blgo image

BAKING PAPER 8M

BAKING PAPER 8M Без разлика дали сте професионалец или само повремено печете, хартијата за печење е задолжителна за секоја кујна. Ако сакате колачи и бисквити, не можете без тоа! Нема повеќе стружење и стружење на садовите. Кажете да за лесно и пријатно печење!

blgo image

FRESH FOIL 30M

FRESH FOIL 30M
Токму ова ви е потребно, кога ќе испечете премногу колачи за семејна вечера! Фолијата е неверојатно силна ,може да заштити секаков вид на храна, заштитувајќи ја од сушење.

blgo image

SOFT POWER KITCHEN SPONGES 3 PIECES

SOFT POWER KITCHEN SPONGES 3 PIECES Ве нема да верувате колку лесно можат да се отсрануваат нечистотиите од садовие, без да се оставаат траг и гребнатини. Практи исто така е невертојатно лесен за плаќнење, однесувајте се кон садовите со нежност.

blgo image

KITCHEN SPONGES 3 PIECES

KITCHEN SPONGES 3 PIECES Знаеме дека никој не сакате да мие садови, но понекогаш сите мора да го сториме тоа. Затоа подобро користете сунѓери кои тоа го прават правилно.

blgo image

SUPER KITCHEN SPONGES 2 PIECES

SUPER KITCHEN SPONGES 2 PIECES Знаеме дека не сакате да се миете, и никој не сака го прави тоа.Но понекогаш мора да го сторите тоа, затоа подобро користете сунѓери кои ќе го сторат тоа правилно, а специјални сунѓери во боја го прават миењето побрзо.

blgo image

METAL SCOURER 3 PIECES

METAL SCOURER 3 PIECES Комплет од три метални чистачи, кои ја чистат и најлошата нечистотија. Со таква нечистотија, треба да бидете немилосрдни, на крајот на краиштата. 

blgo image

CLASSIC 35L

CLASSIC 35L Бидејќи сè е во едноставноста. Ако ви требаат вреќо само за ставање работи во нив, и не ви се потребни дополнителни трикови, изберете ги нашите класични вреќи.

blgo image

CLASSIC 60L

CLASSIC 60L Бидејќи сè е во едноставноста. Ако ви требаат вреќо само за ставање работи во нив, и не ви се потребни дополнителни трикови, изберете ги нашите класични вреќи.

blgo image

CLASSIC 120L

CLASSIC 120L Бидејќи сè е во едноставноста. Ако ви требаат вреќо само за ставање работи во нив, и не ви се потребни дополнителни трикови, изберете ги нашите класични вреќи.

blgo image

MULTITOP 60L

MULTITOP 60L Ако сакате да ги исчистите сите хартии, пакувања и шишиња, не ви ги нудиме Multitop вреќите. Го ставате ѓубрето во нив, ги врзувате и ништо нема да се истури по патот.

blgo image

MULTITOP 120L

MULTITOP 120L Ако сакате да ги исчистите сите хартии, пакувања и шишиња, не ви ги нудиме Multitop вреќите. Го ставате ѓубрето во нив, ги врзувате и ништо нема да се истури по патот.

blgo image

BIG&STRONG 120L

BIG&STRONG 120L Сте имале голема домашна забава !? или па сте реновирале, ѓубрето го има насекаде, а вие треба да се решите од него за краток период? Нема проблем. Големите и цврсти врќи се неверојатно силни кои се достапни во различни бои и големини. Справете се со нередот еднаш и засекогаш .. Барем додека не одлучите да организирате друга забава или да го преуредите вашиот стан.

blgo image

BIG&STRONG 240L

BIG&STRONG 240L Сте имале голема домашна забава !? или па сте реновирале, ѓубрето го има насекаде, а вие треба да се решите од него за краток период? Нема проблем. Големите и цврсти врќи се неверојатно силни кои се достапни во различни бои и големини. Справете се со нередот еднаш и засекогаш .. Барем додека не одлучите да организирате друга забава или да го преуредите вашиот стан.

blgo image

SANDWICH BAGS 50 PIECES

SANDWICH BAGS 50 PIECES За оние од вас кои уживаат да јадат надвор од дома! Ние подготвивме специјални кеси за појадок, кои овозможуваат безбедно и удобно пренесување на храна до вашето училиште или до работно место.

blgo image

SANDWICH BAGS 100 PIECES

SANDWICH BAGS 100 PIECES Поголемиот дел од денот го поминуваме далеку од дома. Еве едноставен начин како да носите сендвичи, овошје или друга храна со вас. Без оглед дали одите на училиште, на работа или на подолго патување.

blgo image

SCENTED RUBBER GLOVES PAIR SIZE S/M/L

SCENTED RUBBER GLOVES PAIR SIZE S/M/L Некои од домашните работи бараат употреба на ракавици. Ние ви нудиме такви кои ќе ги заштитат вашите раце не само од хемиски супстанции , туку и од грдиот мирис на гума или латекс. Нашите ракавици имаат нежен мирис на лимон, што ги прави попријатни за носење.

blgo image

UNIVERSAL VISCOSE CLOTHS

UNIVERSAL VISCOSE CLOTHS Кога има толку многу што не сте сигурни дека било кое платно може да ја заврши работата - изберете practi maxi.

blgo image

SELF-CLOSING ICE CUBE BAGS 10 X 24 CUBES

SELF-CLOSING ICE CUBE BAGS 10 X 24 CUBES Мора да се има за секој стан! Нашите вреќи ќе ви помогнат да подготвите 240 коцки мраз на лесен начин.

blgo image

SELF-CLOSING ICE CUBE BAGS + 20%

SELF-CLOSING ICE CUBE BAGS + 20% Лето или зима, на секое домаќинство му се потребни вреќи со мраз. Особено во топлите денови, како и во секое друго време од годината, кога сакате да го поправите напорниот работниот ден со пијалок или коктел. Нашите самозатворени вреќи со мраз имаат исклучително лесен начин да подготват огромни количини мраз, така што секој може да ја изгасне дури и најхрабрата жед.