slider img
slider img
slider img
img
  • Велелек д.о.о се занимава со производство на ветеринарни лекови, премикси, козметички препарати, како и трговија на големо со сите препарати и лекови што се користат во ветеринарната медицина. Со модерно производство и дистрибуција на квалитетни препарати, го зголемуваме изборот на средства во терапијата, а со рационализација и добра организација на бизнисот, ги правиме достапните подготовки на крајните корисници на кои им се потребни.

Продукти

blgo image

Vele Cal D Vit – 50 таблети

Vele Cal D Vit – 50 таблети Додаток на исхрана кој содржи калциум, фосфор, вит.Д3, А и Е; Овозможува правилен развој и заштита кај коскениот и забниот систем, особено кај кутриња и доилки; Превенира рахитис и остеомалација; Го помага невромускулниот систем, забрзува епителизација, засилува сперматогенеза.

blgo image

Vele Hepatomax – 50 таблети

Vele Hepatomax – 50 таблети Додаток на исхрана кој содржи вит.A, E, селен, Л-аргинин, силимарин; Се препорачува кај воспалителни и дегенеративни процеси, вирусни и бактериски инфекции на црниот дроб; КАЈ ЗАМАСТЕН ЦРН ДРОБ, ПО ТРУЕЊЕ; Превентивно за време на раст и развој.

blgo image

Vele Multivit Forte – 50 таблети

Vele Multivit Forte – 50 таблети Додаток на исхрана кој содржи Вит.А, Д3, Е, К, Б1, Б2, Б5, Б6, Б12, Ц, железо, бакар, манган, цинк, магнезиум, калциум, фосфор; Задоволува дневни потреби за витамини и минерали кај кучиња, мачки и домашни животни; Се препорачува при раст, бременост, доење, по боледување, при зголемен физички напор, како лов, натпревари итн.

blgo image

Vele Zglobomax – 50 таблети

Vele Zglobomax – 50 таблети Додаток на исхрана кој содржи гликозамин, хондроитин, МСМ, вит.Е и Ц; Се препорачува кај оштетени зглобови од артритис, повреди и стареење, болни зглобови; Подобрување на раст и развој мускуло-скелетен систем на млади единки.

blgo image

Vele Urinomax – 50 таблети

Vele Urinomax – 50 таблети Додаток на исхрана кој содржи екстракт од брусница и бреза, вит.А, Е, Ц, Б1-Б3, Б5, Б6, биотин, цинк, железо, калциум, магнезиум, фосфор; Се препорачува кај чести уринарни инфекции, намалена диуреза, кај појава на бубрежни камчиња; Го зајакнува имунитетот.

blgo image

Vele Dermatomax – 50 таблети

Vele Dermatomax – 50 таблети Додаток на исхрана кој содржи вит.B1-B3, B5, B6, биотин, фолна киселина, Б12, цинк, манган, бакар; Се препорачува кај суви, оштетени и влакна без сјај; Превенира иритација и воспаление на кожата, себореја; Го искоренува првутот.

blgo image

Vele Balzam A 125ml

Vele Balzam A 125ml За лесно расчешлување на домашното милениче; Влакната се мазни, свиленкасти и нежни; Со пантенол и рицинусово масло, за дополнителна нега; Остава мирис на чистота и свежина.

blgo image

Веле-цинкова маст

Веле-цинкова маст Се користи при бактериски акни, воспаленија и иритации на кожата. Се нанесува локално на даденото место во подебел слој. Цинкот има значително антиинфламаторно дејство, по чие користење, кожата се смирува, и тој неслучајно е дел од составот на креми против воспаленија, вклучително и бебешките креми.

blgo image

Vele King forte - 1100 таблети

Vele King forte - 1100 таблети Витаминско-минерален додаток на исхраната за сите животни; Содржи вит.А, Д3, Е, К, Б1, Б2, Б6, Б12, ниацин, калциум, селен, железо, бакар, манган, цинк, јод, магнезиум, фосфор, натриум, антиоксиданти; Посебно се препорачува при бременост и доење.Зацврстете го имуниот систем на животните и подобрете вната здравствена состојба 

blgo image

Ecocid

Ecocid - средство за дезинфекција Прашокот од 50гр. се раствора во 5 литри вода.  Може да се дезинфицираат: секакви работни површини, подови, предмети, инструменти, стакло, ткаенина во домот, возилата или работните простории.  Прочитајте го внимателно упатството за употреба. Чувајте го понастрана од дофат на деца. Не ракувајте со него без ракавици на рацете и не ги допирајте очите и устата!

blgo image

Vele Антипаразитарен Шампон A 200ml

Vele Антипаразитарен Шампон A 200ml Шампон наменет за заштита на кучињата од ектопаразити – болви и крлежи; Со арома на тропско овошје.

blgo image

Vele Шампон за Долго Влакно 200ml

Vele Шампон за Долго Влакно 200ml Шампон за долго влакно со седеф, алантоин и витамини; Обезбедува квалитетно и долготрајно влакно кај сите раси;  Содржи вит.А и Е, кои го хранат фоликулот на влакното; За сјајно, мазно, квалитетно крзно во сите годишни времиња; Со арома на јагода.

blgo image

Vele Шампон за Кратко Влакно 200ml

Vele Шампон за Кратко Влакно 200ml Шампон за кучиња со кратко влакно со алантоин и витамини;  Обезбедува квалитетно и долготрајно влакно кај сите раси;  Содржи вит.А и Е, кои го хранат фоликулот на влакното; За сјајно, мазно, квалитетно крзно во сите годишни времиња; Со арома на кокос.

blgo image

Vele Шампон за Кутриња и Мачки 200ml

Vele Шампон за Кутриња и Мачки 200ml Шампон за кутриња и мачки со седеф, алантоин и витамини; Обезбедува квалитетно и долготрајно влакно кај кучиња и мачки; Содржи вит.А и Е, кои го хранат фоликулот на влакното; Ph неутрален; Со арома на ванила.

blgo image

Vele Flogoderm маст 50gr

Vele Flogoderm маст 50gr Маст за надворешна употреба Состав поливалентен бактериски филтрат (ензимски комплекс - цилинтро, дурназа, каталаза), борна киселина, кинифон, вазелин бел, ланолин безводен, холестерол, есенцијално масло од лаванда, течен парафин Намена За нега на кожата изложена на штетни надворешни влијанија, олеснување на воспалителните процеси на кожата и мукозните мембрани.Ја храни кожата со изгореници, смрзнатини, модринки, помали повреди и дерматитис од различно потекло.